11 úžasných způsobů využití citrónu

11 úžasných způsobů využití Citrónu.

Lemon uses

Když vám život dal citróny, měli byste si udělat limonádu… :)) Ale kromě přidání citrónu do limonád, existuje mnoho způsobů jak využít citróny ve vaší domácnosti. Tak že zcela jistě nemusíte vyhazovat slupky, zde uvedeme pár způsobů využití.

1.) Vyčistěte mastné fleky.
Máte cokoliv mastného nebo potřísněného např: sporák, mikrovlnou troubu, lednici, kuchyňskou desku? Zkuste použít citrónové půlky (klidně vymačkané) místo chemických prostředků, přidejte trošku soli, a použijte na mastné skvrny! Buďte také obezřetní na mramorové pulty které jsou citlivé na kyseliny.

2.) Vyčistěte konvice na kávu nebo varné konvice.
K čistění minerálního usazení který se tvoří ve varné konvici například.. Vemte hrst tenkých plátků citrónové kůry a přiveďte konvici do varu, posléze nechte stát až teplota poklesne na pokojovou teplotu, (1h), poté scedíme a opláchneme (můžete také zkusit vydrhnout). Pro kávové konvice přidáme sůl led a citrónovou kůru do prázdné konvice; krouživým pohybem pročistěte poté opláchněte (použijte improvizaci :D).

3.) Vyčistěte mikrovlnou troubu.
Vše co ktomu potřebujete je miska naplněná citrónovou kůrou do poloviny zalitá studenou vodou, poté zapněte mikrovlnou troubu  na 5 minut (podle intenzity trouby) a přiveďte k varu, pára se začne na stěnách usazovat, poté stačí vyčistit ručníkem hadříkem či utěrkou. Opět se jedná o alternativu k chemickému čištění trouby. :))

4.) Lesklý chrom a měď
Rozpůlené citróny namočte v soli nebo v prášku do pečiva a poté můžete použít k rozjasnění měděného nádobí nebo naneste na postiženou oblast, stejně tak můžete na mosaz nerez nebo chromovou ocel. Můžete použít také jedlou sodu a vinný kámen na místo soli. Nechejte cca 10 minut, poté opláchněte teplou vodou a vyleštěte do sucha.

5.) Uchovávejte hmyz venku :))
Mnoho škůdců nenávidí kyselinu citrónovou. Můžete nasekat ze slupek plátky a umístit jej podél prahů, parapetů nebo poblíž nějaké díry či praskliny, kde mravenci nebo hmyz mají vchod ,,úkryt“. 😀

6.) Zkuste voňavé zvlhčovače.
Pokud váš dům trpí v zimě suchým teplem, můžete dát citrónovou kůru do hrnce s vodou a dusit na nejnižší hodnotu, atmosféra se začne zvlhčovat, o vůni nemluvě. :))

7.) Osvěžte krájecí prkénka.
Vzhledem k tomu, že citrón má nízké pH, můžete ho použít k osvěžení prkénka, má antibakteriální vlastnosti! K řádnému desinfekčnímu ošetření otírejte povrh až se citrón sníží na polovinu, nechte působit pár minut poté opláchněte.

8.) Stařecké skvrny
Mnoho lidových zvyků používá citrónovou kůru k ošetření stařeckých skvrn. Použite malý kousek na postiženou oblast a nechte působit kolem jedné hodiny, každý den můžeme opakovat. :)))

9.) Změkčete si suché lokty!
Kupte si citrónový prášek nebo si jej udělejte z citrónové dužiny, poté vemte jedlou sodu, naneste do citrónu a  vložte loket, otáčejte jako kdy byste odštavňovali, po dobu 10 minut. Opláchněte a osušte..

10.) Použití na kůži
Citrónové slupky mohou být velmi lehce vtírány na obličej pro hezké kožní tonikum, poté opláchněte. Vždy buďte opatrní kolem očí.

11.) Udělejte si cukrový peeling.
Smíchejte půlku šálku cukru s jemně nakrájenou kůrou s dostatkem olivového oleje (i jiný může být) aby ste vytvořily pastu. Opláchněte své tělo ve sprše a poté naneste jemně masážně na celé své tělo, budete velmi hebcí :P, poté se opláchněte.

Zdroj; http://www.fitnea.com/12-awesome-uses-of-lemon/3/

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons