Avokádo & Avokádový olej

avokado-semenoAvokádo je ovoce, které je zdrojem draslíku, hořčíku a také antoxidant. Reguluje hodnotu pH i vysokou hladinu kyseliny v těle. Avokádo je bohatým zdrojem draslíku a zdravých tuků, které stimulují i alkality těla. Za studena lisovaný avokádový olej, na rozdíl od mnoha jiných olejů, působí na lidský organismus neutralizačním účinkem.

Stromy avokáda najdeme především v Mexiku, ale i v Austrálii, Španělsku a na Novém Zélandu. V dávných dobách bylo Aztéky používáno jako afrodiziakum.

Avokádo & Avokádový olej – pro člověka skvost

Avokádový olej je plnohodnotný a tělu prospěšný produkt.Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a především betasitosterol, který je účinný antioxidant. Vitamíny A, B, D a E pomáhají k dokonalému fungování organismu a zpomalují stárnutí pokožky.

Avokádový olej zastavuje padání vlasů, lupénku, akné anebo tvorbu celulitidy. Užívá se při léčbě cukrovky a ke snížení vysokého krevního tlaku. Problémy prostaty a prevence rakoviny, to je také doména avokádového oleje. Uklidňuje a jeho pravidelné užívání zbavuje člověka stresu. Kosmetika z avokáda je vhodná pro velmi suchou a zanícenou pleť. Dá se říci, že kosmetické výrobky z avokáda jsou vhodné na akné.

Avokádový olej hlídá hladinu cholesterolu v krvi. Kontroluje stav jater, močových cest a pomáhá od neurózy. Avokádový olej má podobné účinky jako olej z pšeničných klíčků, na který má mnoho lidí alergii. Tento olej je úžasný i na masáže.

Samotné avokádo je používáno k výrobě pomazánek, dresingů anebo jako dochucovadlo.

 

Důležité nutriční informace – Avokádo (na 100 g):

Kalorie 160

Vitamín C – 17%
Vitamin A – 3%
Vláknina – 27%

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons