Chipsy z kapusty nebo kadeřávku

Znáte ten pocit, kdy máte chuť něco dobrého pojídat? Večer u televize mlsat zdravě, to snad ani nejde? Ale určitě to jde, mám tady zdravou a chutnou možnost chipsů z kapusty či kadeřávku. Budete překvapeni jejich příjemnou osvěžující chutí. Připravte se na zdravé mlsání, které nebude ohrožovat vaši váhu, přeplněný žaludek a mladistvý vzhled.

Večerní hodiny představují největší lákadla něco dobrého sníst. Na přípravu nenáročné a přitom zdravé chipsy z kapusty anebo kadeřávku, budou rychle mizet z misky. Věřte, že určitě osloví celou rodinu.

kapusta2Chipsy z kapusty a kadeřávku  – potřebné ingredience:

1 kapusta nebo kadeřávek
2 lžíce panenského olivového oleje
2 lžíce mořské soli (himalájská, keltská)
kdo má rád pálivé si může přidat špetku chilli

Postup přípravy – chipsy z kapusty a kadeřávku:

Natrhejte lístečky surovin. Rozkrájené a omyté kapustové listy osušte. Odstraňte pevné stonky a nakrájejte listy na kousky, tak akorát, aby se vám vlezly do pusy. Následně vložte listy do misky. Důkladně promíchejte se všemi ingrediencemi. Marinované v mořské soli a citrónové šťávě jsou naprosto úžasné. Pokud použijete himalájskou sůl, spolehněte se na to, že do svého těla dostanete spoustu vitamínů a minerálů. Sušení při nízkých teplotách neničí živiny potřebné pro lidský organismus. To je na tom to nejlepší!

Kapusta obsahuje kyselinu listovou, vitamíny A, C, E, K a železo, vápník, hořčík, draslík i sodík. Minerální látky a vitamíny předčí svou výživovou hodnotou mnoho jiné zeleniny, která se považovala za super zdravou. Kadeřávek je zdrojem vlákniny s nulovým obsahem tuku!

kapusta1Kadeřávek na talíři příjemně vypadá a můžete si jej snadno vypěstovat na zahrádce, protože není na půdu náročný. Nejlepší je z něho salát, ale hodí se jako ozdoba anebo do závinu či karbanátku.

V sušičce: nechte vyschnout při 40 ° Celsia po dobu 18 až 24 hodin.

V troubě: (ne RAW alternativa) rozložte na plech. Předehřejte troubu na 110 stupňů a pečte asi 45 min.

Uskladnit je můžete ve vzduchotěsné sklenice, kde zůstanou svěží a voňavé. Kdykoli vás bude honit mlsná, budete vědět, jak ji ukojit.

Zapomeňte na přesolené a nezdravé brambůrky a vyzkoušejte chipsy z kapusty a jejich super chutnou a hlavně zdravou alternativu.

Potřebujete nakoupit? Podívejte se i do našeho eshopu.

 

 

Show Buttons
Hide Buttons