Dýně, dýňová semínka a dýňový olej

dyneDýně neboli tykev pochází se Střední Ameriky a je starou známou dávné historie. Její plody dorůstají gigantických rozměrů a také se pyšní i ohromnými léčivými účinky. Konzumaci dýně preferují především ženy, neboť neobsahuje cholesterol, zato téměř sto procent vody.

Oblíbená jsou také dýňová semínka, protože obsahují polynenasycené omega3 a omega6 mastné kyseliny. Mají také pozitivní vliv při zánětu močových cest a prostatě. Vitamín C a zinek působí senzačně na lidskou kondici. Jejich konzumace musí být ovšem střídmá, protože jsou kalorická.

Dýně, dýňová semínka a dýňový olej pro lepší pokožku i náladu

Udržet si zdravou pleť bez vrásek jde s dýňovým olejem snadno. Chutná jako pražené oříšky. Je to přírodní zdroj antioxidantů. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a ochraňuje před civilizačními chorobami. Podporuje dobrou náladu, která je v zimě díky nedostatku sluníčka vzácná.

Výrazně svítící slupka obklopuje dužinu obsahující plno živin. Vysoký obsah antioxidantů podporuje regeneraci buněk a působí v boji proti škodlivým volným radikálům. Křupavá dýňová semena, jakožto  i dýňový olej lisovaný za studena, jsou cennými zdroji fytochemických látek i esenciálních mastných kyselin.

Dřeň z dýně, dýňová semínka a dýňový olej, působí zásadotvorně a jsou pro lidské tělo celoročně cenným doplňkem zdravé výživy.

100 gramů má 26 kcal

Důležité nutriční informace (na šálek nastrouhané dýně):

Vitamín A – 171%
Vitamín C – 17%
Železo – 2%

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons