Banán – energie pod žlutou slupkou

banan-4Banán – energie pod žlutou slupkou

Hledáte na to léky, které vám pomohou? To je špatně. Mnohem lepší je dát si jeden obyčejný banán, než do sebe dostávat chemii.

Přínosy banánů pro naše tělo

Banán je ovoce bohaté na vitamíny a díky cukru vám dodá energii kdykoliv během dne.

Velké množství cukru ale dává červenou hubnutí. Spálit kalorie z banánu by vám trvalo přibližně hodinu a půl.  Přesto si ho mnoho sportovců dopřeje právě kvůli zmíněné energii. Není ani třeba s sebou nosit banán v tašce, kde může zhnědnout.

Můžete zvolit variantu sušených banánů, koktejlů nebo doma vytvořených ovocných tyčinek. Čerstvé ovoce je ale to nejlepší, ve své syrové podobě si zachová nejvíce vitamínů a minerálů. 100 gramů má 46 kcal

12-duvodu-pro-bananJste vyčerpaní nebo se stresujete?

Na banán je vhodný čas také, když se vám nedaří zvednout nálada. Toto ovoce je bohaté na aminokyseliny, jako je např. tryptofan.

Tělo tuto aminokyselinu následně přetvoří na serotonin. Je to látka důležitá nejen pro náš nervový systém, ale také v nás vzbuzuje pocit štěstí a dobrou náladu.

Navíc je vhodné jíst banán, pokud vás trápí změny nálad důsledkem premenstruačního syndromu.

Na co všechno je banán ještě dobrý?

Jistě každý ví, že vitamin C, který je v banánech, je dobrý pro náš imunitní systém. Proto i při nachlazení je toto ovoce vhodná svačina. Navíc vám udělá dobře při střevních potížích, není třeba hned hledat pomoc v léčivech.

Střeva nezatíží ani v případě, když si jej dáte v noci – ať už vás bude honit mlsná nebo budete mít hlad. Dobře vás zasytí a uspokojí jistě i vaše chuťové buňky. A banán nahradí léky také ve chvíli, ií, tedy chudokrevností. Přírodní cesta je mnohem lepší, než ta chemická!

Co je dobré si uvědomit?

Dnes je důležité také myslet na to, že je to exotické ovoce dovážené, proto zraje až během cesty k nám. K jeho zrání jsou často použity také postřiky, které našemu tělu nedělají dobře. Je dobré si tedy vždy banán umýt ještě než si ho oloupeme. Zkuste vánoční dezert s banánovým krémem, určitě si naněm pochutnáte.

Video – sklizeň banánů na farmě Dole

 

Nutriční a energetické hodnoty na 100 g
Energie: 42 kcal, 179 kj
Bílkoviny: 0,4 g
Sacharidy: 16 g
Tuky: 0,1 g

 

Dobrou chuť!

Co všechno si z banánu připravujete vy? Dáte čtenářům tipy na recept a inspiraci?

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons