Jablkovo – mrkvový salát na vitariánský způsob

Jak si doma připravit jablkovo – mrkvový salát na vitariánský způsob?

Máte v oblibě saláty? Vyzkoušejte „Jablkovo – mrkvový salát na vitariánský způsob“. Než se do přípravy salátu pustíte, tak je dobré si uvědomit, v čem jsou prospěšné obě ingredience. Jablka jsou úžasným prostředkem proti stárnutí, obsahují vitamín C, kyselinu jablečnou, vlákninu a flavonoidy. Jejich dalším přínosem je, že odstraňují odpad z těla, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, dále při revmatizmu, produkci energie.

Co mrkev? Ta obsahuje vitamín C a K, alfa a beta karoten, vápník, železo, křemík, zinek a vlákninu. Mrkev prospívá našim očím, kůži, imunitě a trávení. Je skvělá v období detoxikace a pro dámy – vyrovnává kůži proti vráskám.

Pojďme na přípravu salátu z jablka a mrkve chutným nejenom pro vitariány. Co k přípravě jablkovo – mrkovového salátu budete potřebovat? Jako pomůcky si nachystejte misku, nůž a struhadlo.

Jablkovo – mrkvový salát – ingredience pro 4 porce

jablko-mrkvovy-salat

Jablkovo-mrkvový salát

500 g mrkve
3 jablka
1 citron  – šťáva z něj
1 lžíce oleje, neutrální rostlinný olej (vhodné lněný, konopný, řepkový)
med podle chuti nebo sirup z Agáve

Doba přípravy a náročnost jablkovo – mrkvového salátu

Doba přípravy: cca 20 minut
Čas na odležení: cca 3 hodiny
Obtížnost přípravy: lehká

Oloupejte rychle mrkev a jablka, pak je nastrouhejte do misky. Smíchejte s citronovou šťávou a trochou medu či sirupu z Agáve. Nakonec vmícháme trochu oleje.

Nechte salát několik hodin odležet v lednici, pak ochutnejte. Uvidíte, jak je syrová strava je chutná a šťavnatá!

Druhý den je jablečno – mrkvový salát ještě chutnější.

Tipy na vylepšení salátu

Tip č. 1: Chcete-li, posypete na něj před jídlem několik dýňových nebo slunečnicových semínek. Můžete využít na dochucení ještě např. oříšky nebo jiná semínka. Vaši fantazii se meze nekladou.

Tip č. 2: Jsou lidé, kteří nemohou konzumovat jablka nebo syrovou mrkev, aniž by na ni byly alergický – jako já. Ale v případě, že syrové potraviny trvale konzumujte, můžete jich jíst kolik chcete a jste v pohodě. Máte podobné zkušenosti? Napište nám je.

Tip č. 3: Chcete dodat svým pokrmům, dezertům a nápojům atraktivní vzhled? Zkuste tyto pomocníky v domácnosti.

Dobrou chuť!

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons