Jak být zdravý a ještě si přitom pochutnat

Hlavně na jaře a v letních měsících mnoho z nás řeší otázku, jak být zdravý a příliš se kvůli tomu nenadřít. Jíst zdravě? Pít zdravě? Cvičit? To vše může být řešením. Zaměříme se však na zdravé nápoje, které jsou nejen prospěšné vašemu tělu, ale na si na nich ještě i pochutnáte.

Jak připravit ochucený a přesto osvěžující nápoj?

Jde o přípravu různých ochucených osvěžujících vod. Převážně jsou vytvářeny z různých druhů ovoce, jak mraženého tak i čerstvého. Záleží na vaší volbě, ale vždy platí, že čím čerstvější, tím lepší. Ovoce obsahuje různé druhy vitamínů a navíc se dají kombinovat s různými druhy bylinek, jež podpoří obranyschopnost vašeho těla.

Představíme vám od každého něco. Nápoj tvořený pouze z ovoce a nápoj v kombinaci s bylinkami. Rozhodně ničemu neuškodíte, pokud si takovýto nápoj doma připravíte. Je vhodný pro každou věkovou kategorii a pokud s ním pohostíte vaši návštěvu, dozajista se jim dobře zavděčíte.

Přírodní ochucená voda s malinami a limetkouCitrusova-voda1

K ruce si připravte maliny, 2 limetky, sklenici s uzávěrem, led, vodu a něco na zamíchání. Dvě limetky rozkrájíte na čtvrtiny a šťávu z takto připravených limetek vymačkáme do přistavené sklenice. Kůru se zbytkem nevyhazujte! To nikoli, také to bude využito. Jen to přidejte do sklenice a nebojte se ničeho. Pak přichází na řadu maliny, jež přisypete k ostatnímu ve sklenici.

Ovoce znovu pomačkejte vařečkou nebo delší lžičkou. Musíte ale opatrně, aby jste plody úplně nerozmačkaly. Stačí aby se trochu smíchala šťáva z limetek a malin. Následně pak sklenici naplňte kostkami ledu a zalijte vodou až po okraj. Uzavřete a dejte chladit. Čím déle chlazené, tím chuťově bude nápoj lepší.

Přírodní ochucená voda s ostružinami a šalvějí

Zde je návod na nápoj kombinující chuť ostružin a bylinky známé jako šalvěj. Postup je prakticky stejný jako u předchozího nápoje, akorát se liší v několika bodech. Celé lístky šalvěje pokladete do sklenice a přidáte ostružiny. Tyto ovocné plody, stejně jako šalvěj, většinou najdete na vaší zahrádce nebo je seženete čerstvé v obchodě. Pomačkat. Led, voda a lednička vytvoří unikátní chuťové potěšení pro celou rodinu.

Šalvěj působí protizánětlivě, pomáhá při žaludečních či žlučníkových problémech a také při problémech s pocením. Je však důležité nepoužívat šalvěj v přílišných dávkách, nebo v kombinaci s alkoholem. Může se totiž z lékařského pomocníka proměnit v toxické monstrum.

Toto byla pouhá ukázka několika možných způsobů využití něčeho zdravého a přesto tak chutného. Lze nakombinovat různé ovoce i bylinky. Záleží jen a jen čistě na vás, co si zvolíte.

TIP: Začínáte s vitariánstvím? Hledáte tipy na knihy či zdravé dárky? Podívejte se, co nabízí náš e-shop.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons