Seznam superpotravin

Co to vlastně je superfood? Slýcháme o něm z televize , internetu a čteme o něm v časopisech. Superfood je v češtině superpotravina. (zdroj: http://superfood-gesund.de/superfoods/)

Superpotraviny jsou cenné rostliny přírody. Díky vysokému množství vitaminů, minerálů, antioxidantů a životně důležitých esenciálních aminokyselin, které mají mimořádný pozitivní vliv na zdraví, jsou nenahraditelné. Patří tedy mezi naše nejcennější a největší zdroje energie.

Pravidelná konzumace této energie, může pomoci předcházet chronickým onemocněním, kardiovaskulárním problémům, poruchám zažívacího traktu a rakovině. S denním příjmem superpotravin zvyšujeme výkon mozku, posilujeme svaly a mohou nám pomoci při hubnutí. Existují stovky důvodů, proč je konzumovat.chia

Tak už nebudu napínat a představím vám seznam superpotravin.

Seznam potravin, který platí jako superfood

Syrové kakao

Chuť syrového kakaa připomíná kvalitní hořkou čokoládu. Nicméně je syrové kakao, na rozdíl od průmyslově vyráběných čokolád, bohaté na cenné omlazující vlastnosti. To s sebou přináší řadu zdravotních výhod. Má preventivní vliv na rozvoj různých onemocnění, a také pomůže zhubnout. V kuchyni se používá raw kakao a je v mnoha ohledech vynikající lahůdkou pro každého.

Chia semena

Chia semena působí jako skutečné energetické turbo. Zvyšují odolnost, zlepšují kognitivní dovednosti, rozšiřují pocit sytosti a pomůžou zhubnout. Malá chia semena obsahují množství omega-3 mastných kyselin, která slouží ke snížení cholesterolu a chrání proti nemocněním srdce. Malé živinové bomby jsou dokonce schopné zásobovat, po dobu 24 hodin, jednu osobu, a to pouze s jedinou polévkovou lžící.

Baobab

Veliký a silný strom baobab představuje dobrý důvod, proč se mu taky říká „strom života“. Kůra, listy a plody jsou univerzální a skvělé doplňky pro vyváženou a zdravou výživu. Baobab eliminuje různé záněty, působí proti onemocnění kůže, je preventivní proti rakovině a srdečním onemocněním a působí jako přírodní lék proti stárnutí, Anti-aging prostředek.

Maca kořen

Vysoký, jedinečný hustotou živin prošpikovaný kořen Maca se vyskytuje už v legendě Inckých bojovníků, před 2000 lety. Maca prášek byl používán bojovníky Inků a dodával jim síly, vytrvalosti táhnout do bitvy. Maca prášek zvyšuje energetickou bilanci, duševní výkonnost a má velký vliv na hormonální aktivity. To zvyšuje libido, plodnost muže a ženy.

Kokosový olej

Kokosový olej patří po celém světě k zázračným potravinám. Mimořádně vysoký obsah tuku, přesahuje lidské mateřské mléko. Kokosový olej je účinný proti zubnímu kazu, hojení akné, zabraňuje usazeninám v krevních cévách, pomáhá při cukrovce, zmírňuje bolesti kloubů a dokonce pomáhá v boji proti rakovině. Kokosový olej je tajemstvím mnoha národů a lidí pro lepší a zdravější život.

Mladý ječmen

Vzácné enzymy, velké množství chlorofylu, různé antioxidanty, nadprůměrné minerální a vitaminové hodnoty, tak by se dal popsat mladý ječmen. Chcete-li, přináší neuvěřitelnou energii, vyživuje pokožku, vlasy, reguluje trávení, normalizuje hladinu cukru v krvi a je považován za vzácný přírodní lék na rakovinu. Samotný ječmen se snadno pěstuje anebo se dá užívat ve formě prášku.

Spirulina

Spirulina je řasa s ohromnými účinky, které jdou nad rámec lidské historie. Spirulina je jedním z prvních obyvatel země a už přesvědčila tisíce let množstvím svých živin. Odstraňuje toxiny v těle, škodlivé těžké kovy, radiační poškození. Je účinná proti řadě chronických stavů a podporuje vznik mladé, vitální a zdravé pokožky. Nedávné studie a výzkumy ukázaly, že je Spirulina  účinná proti rakovině.

Kustovnice čínská / Goji Berries 

Kustovnice čínská, je trendy potravina. Všelék připomínající malé šípky, je zázrak přírody. Vitamínová bomba s obsahem aminokyselin, beta-karotenu, stopových prvků a  niotinu dopřává lidskému životu dlouhověkost. Je úžasná na zdravé srdce, dobrý zrak, vyrovnanou psychiku, pevnou pokožku a dodává tělu energii. Je naprosto báječné, že ji lze běžně vypěstovat.

Včelí produkty (není raw)

Včeličky přinášejí do lidského života potěšení v podobě lahodného medu, propolisu, vosku anebo mateří kašičky. Síla jejich žihadel je zkoumána lékaři celého světa. Med obsahuje vitamíny A, B, C a E a K, stopové prvky a jiné cenné látky. Je neodmyslitelným pomocníkem při rýmě a nachlazení, prý zaručuje dlouhověkost a bojuje s žaludečními vředy.

Semena konopí

Konopí je velice diskutovanou potravinou. Plody, listy, stonky, prostě celá rostlina konopí je zajímavá, nejvíce však v podobě semínek a zastudena lisovaného oleje. Je lékařsky dokázáno, že konopí pomáhá především při hrozivých onemocněních AIDS, rakovině i Alzeheimerově a Parkinsonově chorobě. Esenciální mastné kyseliny jsou nejvýznamnější složkou konopí.

Aloe Veraaloe-vera

Stále zelená Aloe pravá je známá svými léčivými účinky od nepaměti. Poradí si se spáleninami, odřeninami, je součástí kosmetických krémů a přípravků, působí jako projímadlo. Aloe Vera je dokonalý pomocník na imunitu, stimuluje dobré trávení, disponuje účinky proti zubnímu kazu, zahání infekce a má protirakovinné účinky. Obsahuje minerální látky, pryskyřice, silice, aldehydy a ketony. Z vitamínů pak skupinu B, C, cholin anebo kyselinu listovou. Latex a gel z aloe má ohromné využití.

Modrá a zelená řasa

Řasy, modrá i zelená, jsou požitkem pro lidské tělo. Jsou počátkem všeho zdraví. Tyto řasy jsou bohaté na antioxidanty, vitamíny, enzymy a živiny. Obsahují také beta-karoten lykopen a lutein. Chlorofyl, který obsahují, dokáže bojovat proti leukémii. Pomáhají proti kazivosti zubů, lepší pleti, proti stresu, podporují mozkový systém a srdce. Proteiny udržují tělo a starají se tak o celý organismus. Tyto řasy vyřeší  každý zdravotní problém.

Mořský fytoplankton

Mořský fytoplankton je známý především v Kanadě, kde uzdravil neléčitelnou rakovinu plic. Vitamíny, minerály, karotenoidy, esenciální mastné kyseliny, chlorofyl, pigmenty a antioxidanty najdeme v tomto daru moře. Obsažený jód reguluje štítnou žlázu a bojuje proti rakovině prsu. Má protirakovinotvorné účinky, hlídá cholesterol v krvi a kontroluje stav srdce. Zvýší energii i vytrvalost a dodá pleti pružnost.

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons