Kdoule

kdouleKdoule pochází z Asie, a proto je zvyklá na vyšší teploty. Víte, že byla ve starém Řecku považována za ikonu plodnosti? Kvete později, a tak má šanci na lepší úrodu. Tento strom je takřka bezproblémový a lahodné plody, které se konzumují až po tepelné úpravě, jsou odolnější než meruňky a broskve.

Plody jsou podobné hruštičkám a delikatesní jsou z nich marmelády a kompoty. Mají jemnou dužninu. Některé druhy se mohou splést i s jablíčkem, záleží na odrůdě. Jejich dužnina je ovšem hrubší. Plody překrásného stromu můžeme sklízet v září a říjnu. Kdoule by se měla před zpracováním namočit do vody s citrónovou vodou či octem. Nato pečlivě omýt.

Kdoule  – voňavé ovoce

Kdoule je druh ovoce, které je velmi chutné a vydatné, ale až po tepelné úpravě. Za syrova je spíše trpké a může s sebou přinést i žaludeční obtíže. Před přípravou je nutné zbavit kdoule slupky. Dělá se z nich i mošt či víno. Kdoule jsou nositeli vitamínu C a B. Obsahují i minerální látky, železo, zinek, vápník i draslík. Obsahují také pektin.

Všestranný pomocník

S jeho konzumací si dáme do pořádku trávící ústrojí a nemusíme se bát zácpy. Trápí vás ne příliš svěží dech? Vyzkoušejte jedinečné kdoule. Pomohou i při bolestech v krku a nachlazení.

Kdoule odhání hmyz a je to příjemný osvěžovač vzduchu do skříní i pokojů. Moli prostě nemají šanci. Koupit kdoule na farmářském trhu, není problém. Stejně tak si ho vypěstovat i doma. Nejenže dokonale chutná, ale je to výborná dekorace do zahrady.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons