Kokosový ořech

Kokosový ořech je ovoce kokosovníku ořechoplodného. Rozbít ho, bývá často nad lidské síly. Skvělá je voda, kterou obsahuje, tak i bílý kokos. Je to energeticky úžasná záležitost využívaná dočista celá. Kokos se skládá z tuku, glycidů, vody a proteinů, fosforu i zinku. Proto je tak vydatný. Obsahuje rovněž vápník, vlákninu, ale i cukr. Kokosová voda skrývá vápník, vitamíny skupiny B, C a nenasycený tuk.kokos

Kokosová voda je sterilní a hodí se jako zdroj vody v místech zasažených škodlivinami a špínou. Kokosový tuk je velmi stabilní. Kokosový olej redukuje nadváhu, pravidelným používáním získáte zdravý vzhled. Zároveň odpuzuje kvasinky a bakterie, slouží k masážím a prý je účinný i při Alzheimerově chorobě.

Všestranné použití kokosového oleje bere dech. Počínaje péčí o tělo, přes běžnou konzumaci až po masáže a relaxaci. Neobsahuje žádný cholesterol a odpuzuje jo jo efekt při hubnutí. Dokonce je vhodný i na čištění zubů. Antioxidanty chrání tělo před volnými radikály. Je tedy vhodný i po opalování. Pleť bez vrásek, to je zásluha kokosového oleje.

Dodat tělu sílu je tak snadné

Kokosový ořech je univerzální a použitelný ve všech variantách obohacujících fyzické a duševní zdraví. Kokosové mléko, kokosový nápoj pro sportovce, kokosový džus, kokosové maso a kokosový olej má zásadotvorné účinky na tělo. Proto si raději kupte čerstvý kokosový ořech a sami si ho nastrouhejte.

Důležité nutriční informace (na 100 g):

Železo – 11%
Vitamín C – 4%
Vápník – 1%

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons