Krémová řeřichová polévka

rerichova-polevkaŘeřicha je jedinečná svým obrovským množstvím vitamínu C. A co je na ni ještě lepší? Že si ji můžeme vypěstovat sami doma, a to velmi snadno. Budeme k tomu jen potřebovat misku anebo plastový kelímek, vatu a hodně bohatou zálivku. Bez té se nedočkáme štiplavě chutných lístečků, ale nevyklíčených semínek.

Potřeba zalévání trvá po celou krátkou dobu pěstování, jinak bylinka uschne a stane se s ní seno. To by byla věčná škoda. Roste velmi rychle, již do 4 až 5 dnů ji můžeme konzumovat. Nejlépe se ji daří v teple, které potřebuje k expresnímu růstu.

Řeřichová krémová polévky – ingredience potřebné pro přípravu:rericha

1 lžíce mandlové máslo
2 šálky řeřicha
1 zralé avokádo
bylinné soli (himalájská)
trochu anýzu
½ šálku vody
2 lžíce slunečnicového oleje

Postup práce krémové řeřichové polévky:

Budete potřebovat tyčový mixér, bez kterého se jistě žádný vitarián neobejde. Zapněte ho a rozmixujte všechny ingredience. Vše důkladně zpracujte a nakonec přidejte 2 lžíce slunečnicového oleje. Tato polévka je silným zdrojem vitamínu C a B.

Ozdobte si řeřichou talíř!

Posilněte svoji imunitu nejen v zimních měsících, kdy je základem. Má také protizánětlivé účinky. Skvěle funguje proti rýmě a nachlazení. Naprosto úžasně se po ní dýchá. Vylepšuje trávení a je cenná pro játra a ledviny. Její chuť připomíná ředkvičku. Pokud si chcete vylepšit svoji imunitu a trávení, konzumujte řeřichu v pravidelných dávkách a za syrova. Tepelným zpracováním ztrácí všechny blahodárné látky a energii, tak jako všechno!

Řeřicha je ozdobou každého talíře. Hodí se do pomazánek, zeleninových salátů, polévek anebo jen tak! Lidé si ji oblíbili jako pochutinu, bylinku i kořenící přípravek.

Avokádo překvapí ohromným množstvím vitamínů C, H, K, E anebo B. Je vítězem v pomazánkách i polévkách. Chuť připomínající ořechy zpestří každý pokrm.

Anýz skvěle dochutí jídlo a dá mu šmrnc. Již od dob starého Říma se používal jako lék. Kořeněná chuť jako lékořice, je lidmi milována. Anýz působí při suchém kašli a léčí bolestivé průdušky. Odeženeme s ním plísňové nemoci a mykózy. Je skvělý pomocník proti škytavce a kojící maminky po něm mají báječné mléko. Další recepty.

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons