Kurkuma – zázrak na bělení zubů

kurkuma-zubni-pastaAno, je to pravda. Kurkuma, tahle žlutá věc, co zabarví téměř vše, s čím přijde do styku, patří mezi nejúčinnější bělicí pasty, které si můžete doma sami vyrobit.

Včera jsem narazil na examiner.com. na zprávu s názvem „Jak bělit zuby bezpečně s kurkumou“. A protože je kurkuma jedna z mých nejoblíbenějších surovin a bylin, tak mě to okamžitě zaujalo.

Je dobře známo, že kurkuma hvězdně zmírňuje zánět a chrání mozek před stárnutím. Také účinně zabíjí bakterie. Mimochodem, kurkuma má další skvělé vlastnosti. Například, můžete ji jíst anebo použít jako masku na vyladění kožních pórů. Právě k tomuto účelu ji používají i indické nevěsty.

Nejdříve vezměte půl malé lžičky kurkumy, prášku k výrobě, (ekologické, je nejlepší), a trochu vody, abyste vyrobili pastu. Ale pozor; protože cokoli mimo ústa, která přichází do styku s kurkumou, můžete zabarvit (kartáček na zuby taky), jistě si dokážete představit, že to funguje jako zázračný lék, aby byly zuby bílé.

Kurkuma je také skvělá pro ústní hygienu, ne jen pro bělení zubů. Je silně protizánětlivá, což je pro dásně velmi dobré, zejména proto, že 90% všech dospělých nad 30 let trpí nemocemi dásní. Působí také jako silný antimikrobiální lék, zabíjí bakterie pod zubními dásněmi, které mohou způsobit ztrátu zubů a onemocnění dásní.

Návod na pastu na bělení zubů:

Vezměte půl lžíce sušené organické kurkumy a přidejte trochu vody, abyste si vyrobili jemnou pastu. Používám na to velmi malý šálek. Ponořte štětiny zubního kartáčku do pasty a pak můžete zuby běžně čistit. Pozor; váš zubní kartáček se zabarví trvale žlutě.

Další tip:

Ústní voda
Doporučuje se pravidelné vyplachování úst s kurkumou v podobě ústní vody. Kurkumovou ústní vodu můžete připravit tak, že do hrnečku vody dáte 2 čajové lžičky prášku z kurkumy, dva kousky hřebíčku a přivedete k varu. Kurkumová ústní voda je hotova.

Chcete-li zmírnit bolest a otok, můžete třít kurkumu na příslušných místech, na zubech nebo dásních.

Kurkuma také hojí rány a jizvy. Je skvělá ke snížení cholesterolu. Odhání únavu a depresi. S kurkumou budete pomaleji stárnout a těšit se z dokonalé pleti. Tento přírodní lék je vhodný proti cukrovce a artritidě. Protiplísňové a antioxidační účinky patří mezi hlavní. Dobijte si energii kurkumou a čerpejte energii spolu s dalšími bylinkami, se kterými se výborně kombinuje a skvěle chutná.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons