Lněné semínko & lněný olej

lnene-seminkoLen, rostlina s bleděmodrými květy přináší tak dokonalý produkt v podobě semínka či oleje, ale i k výrobě plátna.

Drcené lněné semínko anebo za studena lisovaný lněný olej budují alkalitu v těle. Malá semena mají méně intenzivní chuť a mohou být použita téměř do jakýchkoliv pokrmů. Stejně tak jsou vhodná jako přísada do smoothieLněné semínko způsobuje, při dodání malého množství vody do těla, zhuštění  stolice. V tomto ohledu, je nutné dbát na dostatečný přísun tekutin.

Lněné semínko je výborný bojovník proti rakovině, což se o něm málo ví. Snižuje krevní tlak a cholesterol. Doporučuje se užívat při obtížích v menopauze (vitamíny pro ženy) a těhotným ženám usnadňuje porod. 

Lněné semínko obsahuje senzační omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny i vlákninu. Fytoestrogeny pomáhají k harmonickému menstruačnímu cyklu. Dokonce řeší i některé druhy neplodnosti. Jeho užíváním se nemusíme bát procesu hnití a kvašení ve střevech.

12-lneny-olej

Lněné semínko & lněný olej

Lněný olej se lisuje zastudena. Používá se i při vaření, ale známější je jako doplněk stravy. Má totiž výraznou chuť. Své místo si našel hlavně při přípravě salátů. Je vhodný při menstruačních obtížích, jako prevence potence a plodnosti. Jeho konzumací si udržíme svěží vzhled pokožky, vlasů a nehtů.

Dokonce snižuje tělesnou hmotnost a reguluje trávení. Žíly, sliznice i bércové vředy, které jsou po ochranou lněného leje, se lépe hojí. lněný olej pomáhá při Alzeheimerově chorobě a mozkových poruchách.

Len je tak všestranná rostlina. Je zakázáno konzumovat větší množství lněného semínka či oleje.  Může přijít apatie a prudká nevolnost. Všeho s mírou.

100 gramů má 372 kcal

Důležité nutriční informace (na 100 g):

Železo 46%
Vápník 37%
Vitamin C 2%

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons