Nadopujte se vitamíny – Rychlé Smoothies – 4.

Nadopujte se vitamíny aneb rychlé zeleninové smoothie

Dosáhnout krásné figury není se zeleninovým smoothies žádný problém. Zařaďte do svých stravovacích návyků tyto koktejly plné šťávy a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Nadopujete se vitamíny a navíc je příprava – smoothie velmi rychlá. Báječně zasytí a budete se po nich cítit naprosto lehce a odpočatě. Především zeleninové variace z rajčat, celeru, mrkve, špenátu a okurky jsou pro váš organismus spásou.rajcata_napoj

Trochu pozornosti věnujme rajčatům. Mají spousty vitaminu, ale zároveň taky lykopen, což je jedna z nejúčinnějších fytochemických látek proti rakovině (prostata, plíce a žaludek).

Mimochodem rajčata obsahují: vitaminy B3, B5, C, E, K, dále beta-karoten, vápník, jod, železo, hořčík, draslík, zinek, vlákninu, mangan atd.  Rajčata zároveň posilují imunitní systém.

Rychlé zeleninové smoothie – potřebné ingredience:

1 ¼ šálku rajčat
¼ šálku mrkve
½ oloupané okurky (lze i neoloupané)
½ stonku celeru
¼ šálku petržele a špenátu
½ šálku medu (lze nahradit datlí, sirup z Agáve)

Jak postupovat při přípravě zeleninového smoothie?

Všechny uvedené suroviny důkladně zpracujte v hustou šťávu.  Podle své nálady přizdobte zeleninou. Na zdraví! Postupně budeme uveřejňovat další kombinace na přípravu smoothies. Pokud hledáte recepty, zlkuste se podívat i zde.

Tip: přidejte si do nápoje pár chia semínek nebo protein.

Máte nějaký svůj oblíbený nápoj? Napiště nám ho. Rádi ochutnáme a podělíme se i s ostatními.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons