Očistný příběh – předmluva
Proč zrovna očistný příběh? Je tomu tak, proto že bych ráda oživila lidem skutečné hodnoty. Ty hodnoty, na kterých jsou závislé naše životy. Ze své zkušenosti si dovoluji napsat, že dřív nebo později, každý z nás dospěje do stádia, kdy stojí na rozcestí. Konzumní způsob života ho přestane naplňovat a začne pátrat, čím uspokojit svou touhu něco změnit.
Nu a tady je na čase si připomenout, co je v životě trvalé a co nám nikdo nevezme! Patří mezi ně v první řadě odvaha, lidskost, spravedlnost, umírněnost, transcendence.
Očistný příběh – předmluva
Dnes už vidím svůj život z vícero úhlů a proto bych tyto příběhy rozdělila do několika částí. Nelze se totiž starat jen o jednu část a další zanedbávat. Pokud máme něco změnit, tak je potřeba to vzít postupně a komplexně. Všechno souvisí se vším, takže když budu zaměřen pouze na jednu část svého bytí, další bude opomenuta a stejně mi to vytoužený výsledek nepřinese. Nebo jen na krátkou dobu! Jde o nastolení rovnováhy, kterou se máme naučit stejně jako všechno ostatní 🙂
Své vyprávění započnu velmi všeobecně. Dále se můžete těšit na vyprávění o vodě v těle i v přírodě, kráse uvnitř i vně, energii a pohybu a zdraví. Píši spontánně, takže nevím jaké pořadí zvolím 🙂 O čistotě, která je základem zdravého bytí náš příběh začíná. S příchodem na tento svět se rodíme do čistého prostředí, ale bohužel ne vždy ve všech případech to platí, proto mám touhu sdílet, jak moc je důležitá.
V prvních šesti nedělích se vždy tradovalo, že je pro malého človíčka důležité být chráněn před okolním světem, který je pro něj zcela nový. Potřebuje si pomalu zvykat na náš materiální svět a je důležité ho v tomto začátku, co nejpečlivěji chránit. Je přirozené, aby měl čistou stravu, čistou pokožku, čisté plenky, čisté oblečení, čisté prostředí kolem sebe, ale i čisté myšlenky milujících rodičů. Růstem sílí, buduje si vlastní ochranu a okolí mu ji poskytuje.
No jo, ale kdo z nás ví, co je opravdová čistota?
V dnešním uspěchaném a zmodernizovaném světě se setkáváme již od narození s nebezpečnými látkami a to jak, v podobě upravených potravin, tak kosmetických přípravků, pracích prostředků a dalších pomocníků na odstranění nečistot. Do těla (ale i do přírodních zdrojů) se pomalu dostávají škodliviny, které pomalu, ale jistě páchají veliké neplechy!
Zdraví našich dětí napadají různé nemoci, alergie, exémy, kterých když si všimneme, běžíme v první řadě k odborníkům, kteří ne vždy preferují ty pravé techniky léčby, které prospívají zdravému bytí. Přemírou chemických a farmakologických přípravků dochází v těle k nerovnováze, k zanešení organismu toxickými látkami a překyselení organismu. Přála bych si, aby po chemicky zvoleném způsobu léčby následovalo kultivování organismu přírodními medikamenty, jenž jsou zdraví prospěšné a nutné! O vedlejších účincích léků chemických si většinou přečteme málo.
Kdo z nás opravdu ví, co jí, čím se umývá, jaké prostředky používá k údržbě svého ošacení a prostředí kolem sebe? Ovládl nás chemický a farmaceutický průmysl. Mnozí z nás nehledíme, co vkládáme do úst, co naopak vypouštíme, čím čistíme pokožku, která je největším orgánem lidského těla a jaké následky to zanechává na vnitřní orgány a okolní prostředí! Jaké myšlenky v sobě chováme a jakou energii tím posilujeme!
Kde tedy začít? Především sami u sebe 🙂
Co dodat na závěr „očistného příběhu“?
Aneb jak pravil náš buditel národa František Palacký: ,,Nezbývá mi než toužebné přání, aby bůh ráčil požehnat dílu mému, aby hojně posloužilo národu ku poznání SEBE SAMÉHO a k uvědomění se v tom čím jest a čím býti má!“
To jest i mé zbožné přání 🙂