Osvěžující limetkovo – zázvorová voda

Dnes vám dám inspiraci, jak si můžete usnadnit píti a připravit si limetkovo – zázvorovou vodu. Že alespoň 1,5 litru vody má každý vypít za den, to snad ví dnes už snad každé malé dítě. Nechovejte se tedy jako malé dítě a pijte zdravou vodu ochucenou přírodními dobrotami s kupou vitamínů a antioxidantů.

Osvěžující limetkovo – zázvorová voda – ingredience:limetka

1,5 litru vody
1 neošetrená limetka nebo malý citron
asi 1 cm zázvoru

A tady je návod, jak na to:

Ze zázvoru musíme nejprve uříznout kus asi tak 1 cm, který oloupeme a pak nakrájíme na menší plátky nebo kousky. Čím menší kusy, tím intenzivnější chuť může jít do vody. Pak umyjeme limetku a rozkrojíme na malé kousky, třeba osminy.

Nyní dáme kousky zázvoru a limetky do karafy. Chceme-li zvýšit limetkovou chuť, můžete ji lehce zmáčknout. Teď stačí vše přelít vodou, promíchat a budeme mít vynikající osvěžující nápoj. Což rozhodně pití zjednodušuje, protože je to tak vynikající;-) Občas si můžeme přidat i mátový list. Tento nápoj je výborný pro děti i dospělé, kteří se chtějí vyhnout sladkým sirupům. Správným pitím se nejen osvěžíme, ale hlavně nepřibereme, tak jako z coca-coly, sirupů a limonád. Dostaneme do sebe čisté zdraví z přírody.

Limetka

Limetky obsahují vitamín C, B a spoustu minerálních látek, jako vápník, hořčík a draslík stejně jako citrón. Detoxikují tělo a navíc se s nimi výrazně hubne. Jsou nedílnou součástí koktejlů. S limetkami se nejen báječně hubne, protože mají neodolatelnou citrusovou vůni. Jejich jemná chuť předčí i citrón. Skvělá je i nakládaná.

Zázvor

Zázvor je častou přísadou letních drinků a čajů. Nejde se čemu divit, je superzdravý. Pomáhá tělu upevňovat imunitu a slibuje dlouhověkost. Upraví zažívání a trávení. Pomáhá při nachlazení i rýmě. Snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá hubnout, a to s velkými výsledky. Pokud se chcete zbavit svých špíčků, vyzkoušejte přírodní cestu za pár korun. Je přírodní afrodiziakum. Zlepšuje stav pleti, vlasů a nehtů. Působí antibakteriálně a ničí kvasinky. Zázvor lidé pojídají jako prevenci proti rakovině. Není se čemu divit, některé typy rakoviny úspěšně překonává. Velmi příjemná je zázvorová koupel na tělo i nohy. Při bolestech hlavy mějte zázvor vždy při ruce.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons