Pomocníci v domácnostech aneb pomoc pro vitariána

120-628

Spiralizér – kráječ zeleniny a ovoce

Když se dáte na styl stravování vitariánství, můžete klidně prodat sporák, troubu a i tu mikrovlnnou, ale zas na druhou stranu budete potřebovat jiné – nové pomocníky do domácnosti.

Pojďme se společně podívat, jací pomocníci v domácnostech se Vám budou hodit při vitariánském stravování?

Pomocníci v domácnostech aneb pomoc pro vitariána.

Aby se denní konzumace syrové stravy nestala po nějaké době fádní je proto je potřeba potraviny umět zpracovat a chutě všech těchto potravin si dohromady vychutnat. Co nejvíce oživí vzhled pokrmů pro vitariána?

375-711Odšťavňovač

Skvělým pomocníkem v domácnosti vitariánů je rozhodně odšťavňovač. Budete jej potřebovat již na začátku stravování, kdy vám usnadní přechod z běžné stravy na vitariánskou.

329-612

Sušička na ovoce – pomocník v domácnosti

Pomocí odšťavňovače si vychutnáte jak ovoce, zeleninu, ale trochu jiným způsobem, než jste zvyklí. Navíc lze chutě míchat a vždy tak vytvořit nový, lahodný nápoj. Ze zbytků, které odšťavňovač rozmělní, se dají následně konzumovat jako dobrá kaše.

Sušička ovoce

Vhodná je i sušička ovoce, která třeba sezonní plody tímto jednoduchým způsobem „zakonzervuje“ a umožní tak jejich další konzumaci v průběhu celého roku. Skvělé jsou nejen jablka, ale i meruňky, švestky nebo i jahody.

323-613Mixér

Bez mixéru se v kuchyni, co by vitarián neobjedete. Díky mixéru si můžete řadu pokrmů upravit k obrazu svému. Tradiční zeleninu doplnit bylinkami je hned mnohem lepší, než neustále „chroupat“ čerstvou zeleninu. Mixér vám toto vše umožní. Rozhodně jej budete potřebovat. Při pořizování si připravte vyšší sumu a kupte jak klasický mixer, spolu s kuchyňským robotem, pak i ten ponorný mixer, jež je snadný na údržbu a dá se použít libovolně.

Krabičky

Pro udržování čerstvosti potravin je nutné mít také vhodné nádoby. Proto neváhejte investovat do kvalitních krabiček, které takto potraviny a pokrmy udrží čerstvé. Když si připravíte určitá jídla, rozhodně se vám nebude chtít za krátkou dobu opět připravovat a pečlivě uklizenou kuchyň zase zaneřádit.

Nože, nůžky, struhadla, spiralizér a pytlíky na potraviny

Pro přípravu všech možných pokrmů při vitariánské stravě bude zapotřebí mít i vhodné nástroje, jakými jsou nože, nůžky a i běžné struhadlo nebo spiralizér. Všechno upotřebíte a to několikrát. Pokud krájíte zeleninu, například taková rajčata, je nutné k tomu mít i v hodný nuž. Klasickou čepelí to bude složitější rozříznout, naopak úplně skvělé jsou keramické nože.

Znáte Veggiefino?

Hodí se na přípravu mléka z ořechů, rýže a semínek.

TIP: Inspirace, co by se vám ještě mohlo hodit v kuchyni. Kuchyňské vybavení pro vitariáni a další zájemce. Podívejte se do našeho e-shopu a najdete v něm pomocníka pro domácnost. Spiralizér je vhodným doplnkěm domácnosti hlavně v letním období. Lze s ním připravit nudle či cuketové či okurkové špagety.

Co používáte v kuchyni Vy? Co jste si oblíbili při přípravě jídel? Napište nám.

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons