Rebarbora (Rheum rhabarbarum)

Reveň kadeřavá (Rheum rhabarbarum) pochází, téměř jako všechny chutné rostlinky z Asie, Čína a Tibet jsou jejím domovem. Arabské léčitelství je jejím průkopníkem. Velmi si ji oblíbili v Anglii, kde je hojně pěstována pro svou nakyslou chuť hodící se do sladkých desertů i omáček. Je vysoká i dva metry.

Rebarbora vypadá jako zelenina, ale je to ovoce. Z velkých listů tohoto ovoce jsou jedlé jen silné stonky, mají zásadotvorný vliv na organismus. Stonky mají podobnost s tvarem celeru a jsou bohaté na zdraví prospěšné antioxidanty a vápník. Rebarbory se často používá pro přípravu dezertů, marmelád nebo koláčů. Je nutno podotknout, že z této rostliny, se pojídají jen řapíky, a to tepelně upravené. Listové  čepele obsahují kyselinu šťavelovou, ta je jedovatá.

Není vhodná pro lidi, kteří trpí ledvinovými chorobami. Rebarbora je ozdobou mnoha zahrad a lidé ani nevědí, že se dá konzumovat. Pěstuje se velmi snadno a má ráda pěknou podestýlku hnoje. Také stínek a vlhkost.rebarbora

Rebarbora – lék na dobrou náladu a ještě chutná!

Rebarbora působí močopudně. Obsahuje cenné látky draslík, hořčík a zinek. Také vitamíny C, E a B. Rebarbora je osvěžující a dodává energii. Díky ohromnému množství vlákniny je vhodná při dietách, protože na sebe váže tuk. Zjara dodá tolik síly a vitality, až tomu nejde věřit. Kyselina pantotenová posiluje vlasy i pleť. Je to unikátní zdroj krásy a zdraví.

Rebarbora není vhodná pro těhotné ženy! Malé děti by se jí měly také vyhnout!

Důležité nutriční informace (na šálek):

Vitamin C – 16%
Vitamin A – 2%
Vápník – 10%

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons