Salát z červené řepy, mrkve a jablka

Salát z červené řepy, mrkve a jablka

Tato zelenina přináší lidskému tělu samé pozitivní věci. Nejenže má překrásnou barvu lahodící oku, ale také báječně chutná. Kdo její chuť zrovna nemiluje, může ji snadno okořenit a doplnit oblíbenými ingrediencemi. Motivací konzumace by měla být její ochrana lidské imunity. V podzimních a zimních dnech pro sebe nemůžete udělat nic lepšího. Tato zásaditá potravina odhání z těla nebezpečné a škodlivé viry i bakterie. Brání vzniku rakoviny.

Červená řepa pro ženy i muže

Červená řepa odstraňuje zácpu a bojuje s mykózami. Pokud ji budete pravidelně užívat zbavíte se obtíží se žlučníkem a žaludkem. Vaše pokožka bude pevnější a imunita také. Je vhodná i pro alergiky. Působí proti revmatu a pomáhá tvořit červené krvinky. Je jednou z mála potravin, které povzbuzují veselou náladu, a to už stojí za to! Detoxikujte svoje tělo a mějte k tomu super pocit!

Salát z červené řepy – ingredience potřebné pro přípravu:

salat-z-repy

Salát z červené řepy

2 velké červené řepy
2 střední mrkve
1 jablko
2 lžíce jablečného octa
1/2 česneku
3 lžíce olivového oleje
sůl, pepř
jako ozdobu dejte kopr a sezamová semínka

Postup přípravy salátu z červené řepy

Syrovou červenou řepu oloupeme a nastrouháme. Oloupeme jablko, jádro vyndáme a také nastrouháme. Stejný postup uděláme s mrkví a velmi jemně ji nastrouháme. Vše do jedné misky. Přidáme olej, ocet/ citrónovou šťávu, sůl a pepř, česnek. Pak vše dobře smícháme. Pojídat můžete tento salát ihned, ale nejlepší je nechat min. 3 hodiny anebo nejlépe přes noc v klidu a v chladu nechat odležet, aby se všechny výrazné chutě skvěle promísily a spojily.

Mrkev dodá pokrmu lahodnou chuť a navíc ho obohatí o vitamíny C, A i betakaroteny. Jablečný ocet svou štiplavou chutí salát vyladí. Dodá vitamíny B i C a navíc je ideální k hubnutí. Olivový olej je nezbytnou přísadou a zdroj vitamínu E. Sezamová semínka darují salátu výživovou hodnotu a zdravé mastné kyseliny.

Pro všechny zahrádkáře je tento salát dokonalým, neboť obsahuje suroviny snadno vypěstovatelné na zahrádce.

Dobrou chuť!

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons