Slunečnicová semínka

Spotřebou nezpracovaných slunečnicových semen dosáhnete největšího přínosu pro lidský organismus. Slunečnicová semena obsahují vysoké množství sodíku a tuky zdravé obsahem, které mají pozitivní vliv na lidské tělo. Zdravé nenasycené mastné kyseliny jsou schopné snížit špatný cholesterol a zvyšují ten dobrý.

Slunečnicová semínka jsou bohatá na drahocenné rostlinné bílkoviny a v tomto ohledu dokážou nabídnout optimální způsob pro nahrazení masa. Slunečnicová semena působí na tělo zásadotvorně a umožňují tak rozvoj zdravých a základních živin.

Slunečnicová semínka – snadno dostupná potravinaslunečnicová-semínka

Darujte svému tělu pevnější nervy! Pokud se ve své práci či doma nemůžete vyhnout konfliktům, nadopujte se slunečnicovými semínky! Zvyšují hladinu serotoninu v těle a upevňují nervy!

Tato malá semínka působí preventivně i nárazově, jako pomocník při nervových kolapsech. Zmírněte a obrňte se proti depresi snadno, rychle a chutně! Pomohou vám k tomu především hořčík a vápník. Zlepšení nálady, vstřícnost a úsměv na tváři není nedosažitelný! Další pomocník obsažený ve slunečnicových semínkách, který pomáhá odhánět deprese, je vitamín B6.

Důležitou složkou je vitamín E, který pomáhá vyhánět z těla ven škodlivé látky. Zabraňuje tak stárnutí, oteklosti, přepadlosti, vzniku rakoviny, artritidy či cukrovce. Slunečnicová semínka dokážou zachytit v těle špatný cholesterol, a proto jsou velkým pomocníkem proti ucpaným tepnám a kardiovaskulárním chorobám.

Pojídáním těchto semínek se vyhnete riziku infarktu daleko více, než lidé, kteří semínka nepojídají a sypou je ptáčkům! Toto výborné zobání obsahuje i selen, který chrání před rakovinou a jejím rozrůstáním. Hořčík zabraňuje křečím a svalovým stahům, aby nás nesužovaly. Pokud trpíte křečemi, migrénami, únavou a nervozitou, jezte hořčík! Mangan obsažený v semínkách staví kosti, chrání proti depresím a stará se o to, aby bylo lidské zažívání správné.

Slunečnicová semínka si můžete nechat pro lepší stravitelnost vyklíčit. Recepty, ve kterých lze využít semínka. Dobrou chuť u televize!

Důležité nutriční hodnoty (ve 30 g loupaných slunečnicových semínek):

Vitamín C – 1%
Železo – 11%
Protein – 6g

Show Buttons
Hide Buttons