Proč stále více psů přechází na vitarianskou či živou stravu?

pes-mrkev

Stále více psů přechází z konzervové stravy na živou vitarianskou stravu. Problémem je, že se stále více díky našim moderním civilizačním návykům jsou i naši mazlíčci čím dál více obézní.

Mají málo pohybu, stravu z konzervy nebo dostávají moderní pamlsky, jednoduše něco rychlého k jídlu. Jídlo se stává něčím, co nás vlastně zdržuje.

Proč stále více psů přechází na živou stravu?

Je jasné, že našim miláčkům to chutná, kdo by nejedl neustále čokoládu, ale tenhle životní styl prostě není pro nikoho zdravý. Tak se stává že majitelé právě z lásky se stávají „pachatelem“ předčasného úmrtí skrz překrmování a zvíře nakonec zemře.

Co nemoc u psů?

Můžou třeba nastat různé nemoce jako u člověku např. cukrovka, selhání orgánů nebo problémů s kloubami či dýchaní atd. Proto je důležité čím dříve, tím lépe si uvědomit, že za zvíře máte plnou odpovědnost a měli by jste mu dopřát jenom to, co je zdravé.

Začleňte zdravé potraviny a jídlo a zredukujte nezdravé věci. Koupené pamlsky používejte jenom výjimečně, protože existují i zdravé pamlsky, které ne jen chutnají, ale jsou navíc i zdravé.

Zdravé věci občas nechutnají

Jasné je, že i nám jako lidem na začátku něco nového jiného nechutná i přesto, že je to zdravější, ale uvidíte, že po krátké seznamovací fázi i Váš mazlíček bude mít rád mrkev a ocení živou vitariánskou. Bude žít mnohem déle a bude hlavně mnohem agilněji a živější.

Ve finále je sto stále člověk, který rozhoduje o tom, co bude pes jíst, kdy a kam půjdou na procházku. Plnohodnotná a vyvážená strava má pak vliv na kondici, pohodu, zdraví a vzhled pejska. Vždy je nutné zohledňovat individuální potřeby pejska. To, jak pejsek vypadá, jaká je jeho srst a jak je vitální je zároveň odrazem toho, jak se o něj pečuje a jak se ve finále i stravuje.

Zkuste i vašemu mazlíčku dat místo konzervy a sušených granulí – něco zdravého.

Co na závěr?

Nejlépe se to táhne ve dvou nebo skupině. Platí, když pan jí jinak, tak i pes.

zradlo-pro-psa

 

 

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons