Zpracování ovoce a bylinek

Dá se nějakým způsobem kombinovat ovoce a bylinky? Ano a je tu několik různých možností. Jednou z nich je využití těchto dvou věcí při přípravě lahodného a zároveň zdravého nápoje. Ochucená přírodní voda oživená bylinkami.

Milujete meloun nebo ananas?piti

Pak pro vás máme typ, jak na ochucenou vodu s melounem a rozmarýnem nebo ananas s mátou. Je se ne zrovna příliš typické kombinace chutí, ale opravdu to stojí za vyzkoušení.

Základní obecné ingredience

U obou zmíněných ochucených vod se používají podobné přísady a pomocníci. Liší se pouze v tom úplně nejdůležitějším. Ovoci a bylinkách. Základem je nádoba, do níž se bude nápoj připravovat.

Takovouto nádobou může být větší džbán nebo vyšší sklenice s víčkem od zavařenin, předem důkladně vypláchnuté. Dále budeme potřebovat vařečku a led. Vše, co běžně najdete ve své domácnosti. Na zalití je nutné voda. Může to být  i obyčejná voda z vodovodního kohoutku.

Nyní si představíme konkrétní postupy na přípravu vodním melounem a rozmarýnem.

Připravíme si větvičku rozmarýnu, kterou vložíme na dno nádoby. Vařečkou ji přimáčkneme ke dnu. Meloun si musíme rozkrájet na menší kousky a vložíme na větvičku rozmarýnu. Opět je třeba tyto ingredience trochu pomačkat vařečkou, aby se uvolnila šťáva z melounu. Chuť pak bude následně mnohem výraznější.

Takto připravený obsah sklenice či džbánu zasypte ledempo okraj a zalijte to vodou. Opačným koncem vařečky důkladně zamíchejte. Dávejte však pozor, aby se nebryndala voda všude kolem. Jinak vás čeká nemilý úklid. Poté již stačí pouze nádobu uzavřít a vložit do lednice. Lze také nápoj trochu přisladit, aby byl lépe pitelný i pro děti a možná i pro vás samotné. V lednici ponechte raději nejméně celý den chladit. Tímto odležením budou mít vaše chuťové pohárky přímo žně.

Netypická kombinace ovoce a bylinky dokáže vykouzlit přímo něco zázračného.  Rozmarýn se vyznačuje vůní s nádechem pryskyřice a navíc má dezinfekční a antiseptické účinky. Tudíž si nejen pochutnáte na výborném nápoji, ale navíc budete i zdraví. Je třeba však myslet i na dávkování. Nepoužívejte příliš větviček rozmarýnu, protože je tu zvýšené riziko pro těhotné. Rozmarýn totiž také napomáhá lepšímu prokrvování dělohy. Proto není vhodné používat přílišné množství u těhotných žen.

 Voda s ananasem a mátou

Čerstvou mátu si natrháme na lístky. Nikoli na kousky. Musí být celý lístek. Ananas pokrájejte na kostičky. Na dno nádoby vložte lístky máty a nato poklademe ananas. Oboje se musí opatrně pomačkat. Přidáme opět led a zalijeme vodou.

Při každé přípravě těchto nápojů je důležité chlazení v lednici a určitý časový úsek, jež napomůže vyniknutí všech chutí. Máta navíc napomáhá lepšímu trávení, působí protizánětlivě a zároveň je velmi účinná proti nadýmání. Také podporuje lepší funkci několika životně důležitých orgánů. Ti, kteří trpívají nespavostí nebo se vystavují častým stresovým situacím, pak je přídavek máty přímo ideálním řešením. No, prostě samé zdravé a přesto chutné věci.

Napište nám, jaké nápoje pijete vy a jakou kombinaci bylinek a ovoce upřednostňujete?

TIP: Potřebujete nové pomocníky do domácnosti pro přípravu dezertů, nápojů, pokrmů či smoothies? Prolistujte našim e-shopem.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons