Zůstat v pohybu je důležité

Kenergiedyž přejdete na vitariánství, neznamená to, že nemusíte nic dělat, budete sedět a pouze se těšit ze stále štíhlejší a štíhlejší postavy. Vitariánství není pouze jistý stravovací návyk, ale kompletně celý životní styl a k tomu je tak také nutné přistupovat.

Pohyb je důležitý – pro každého

Pro každého člověka je pohyb důležitý. Myslet si, že pokud se stravuji zdravě a jím pouze lehkou stravu mi stačí, je dost ubohé. Pohyb je důležitý pro celé tělo, ale dokonce i mysl. Bez pohybu nenasávají ty správné pravidelné pohyby v těle, tudíž se vše zpomaluje, zejména pak metabolismus, ale i trávení a další. Člověk je pak hodně unavený, zesláblý a bez chuti do života.

Pravidelnost jako základ

Každopádně hned v úvodu je nutné zmínit, že nejlepším pohybem je ten pravidelný. Čím pravidelnější pohyb, tím lépe tělo pracuje. Vůbec obecně naše chytré tělo má nejraději, pokud vše, co děláme, děláme pravidelně. Chodit spát a vstávat ve stejnou dobu, dělat ty stejné rituály po ránu ve stejném pořadí, ve stejnou dobu odcházet do práce apod. vše, co je pravidelné se mnohem lépe stravuje a i pro člověka jako takového se lépe takový režim udržuje.

Pohyb jako samozřejmost

Cílem je tedy zařadit do běžného života pravidelný pohyb tak, aby šlo o samozřejmost, a ne jistou povinnost. Ideální je chůze. Zvláště pro ty, co na pohyb moc nejsou zvyklí, by měli chodit na pravidelné procházky. Ráno, cestou do práce vystupte o zastávku dříve a projděte se. To stejné na cestě z práce. Večer, asi tak hodinu až dvě před spánkem jděte na vzduch, na klidnou a volnou procházku. U ní pravidelně dýchejte a soustřeďte se právě na dýchání. Bude se vám mnohem lépe usínat a budete celkově spokojenější.

Jaké aktivity jsou a nejsou vhodné

V další fázi, kdy si na pohyb zvyknete, je ideální doba zařadit další aktivity. Plavání, jízda na kole nebo in-line bruslích jsou skvělou volbou. K vitariánství je vhodná i jóga, která vůbec procvičuje nejen tělo, ale i mysl a dostává tělo do klidu. Naopak se nedoporučují silové sporty, zátěžové a vytrvalostní běhy apod. Jde o to, že tělo má menší příjem bílkovin, tudíž méně svaloviny, a přílišná zátěž by nemusela tělu prospět.

Ať si vyberete jakýkoli sport, je nutné v něm mít zábavu, která přispívá k celkové vitalitě, dobré náladě i sebevědomí a obecnému zdraví.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons