Přírodní ochucené vody

jei-rawHlavně v době parných letních dnů je potřeba doplňovat dostatečné množství tekutin. Není však úplně nejzdravější a nejvhodnější lít do sebe přeslazené nápoje, jako jsou limonády. Velmi chutnými a osvěžujícími nápoji, pro takovéto i jiné, běžné příležitosti, jsou přírodní, čerstvé a zdravé vody. Nejenže dokáží účinně zahnat vaši neutuchající žízeň, ale bývají připravovány z přírodních složek (ingrediencí). Zdravé a přesto chutné. Navíc si je můžete připravit v pohodlí vašeho domova.

Tyto ochucené přírodní vody jsou připravovány jak z čerstvých, tak i mražených ovocných plodů, někdy i s příměsí různých bylinek.

Citrusová vodaCitrusova-voda1

 Na přípravu tohoto osvěžujícího nápoje bude, krom citrusových plodů, potřeba se vybavit i různými pomůckami.

Ingredience a pomůcky

Na přibližně 2 litry vody je nutné připravit si 1 pomeranč, 1 limetku a 1 citrón. Sežeňte si pokud možno velkou sklenici (například od okurek s víčkem, kterou pořádně vymyjte) nebo větší džbán. Dále se vybavte dostatečným množství ledu. Ten si buď můžete připravit ve vlastním mrazáku. Přijde to levněji a zdravěji. Vařečka je také nepostradatelným pomocníkem, jež je nutné mít někde po ruce. Ochucovat můžete taky bylinkami např. mátou či meduňkou.

Postup nápoje

Pomeranč, limetku a citrón nakrájíte na kolečka a následně je ještě překrojíte na poloviny. Takto připravené citrusové plody vložíte do sklenice nebo do džbánku a vařečkou přimáčknete ke dnu nádoby. Trochu je také vařečkou i pomačkejte, aby plody vypustily část svých šťáv. Poté do sklenice nasypte kostky ledu až téměř k uzávěru a zalijte vodou. Vodu použijte samozřejmě studenou. Pokud důvěřujete kvalitě vody z vašich vodovodních kohoutků, můžete ji použít. Takto připravený obsah sklenice opatrně promíchejte opačným koncem vařečky a následně nádobku uzavřete. Nápoj je nutné uložit do chladničky (ledničky) k dalšímu uskladnění. Nejvýraznější chuti se dočkáte až po uplynutí 24 hodin.

Takováto ochucená voda se hodí ke každé příležitosti. Pohostit návštěvu nebo usednout na terasu se sklenkou vychlazeného nápoje? Obojí a mnohem více. Vaše tělo navíc není zatěžováno různými chemickými příměsemi, jež bývají obsaženy v běžných limonádách. A není ani tak sladký. Pokud budou ochucenou vodu pít i vaše děti, je možné ji trochu osladit, ale ne příliš.

Přejeme příjemně strávené chvilky s chlazeným osvěžujícím nápojem. Dobré chutnání pro každého vitariána.

Jaká je Vaše nejoblíbenější ochucená voda? Napište nám další tipy.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons