Zábavná závodní mrkev pro děti

mrkev-zavodni-auto-2Tento vůz dodává lidskému tělu velké množství vitamínů,  protože se skládá pouze ze syrových potravin. Jak připravit pěkné jídlo z několika málo surovin, uvidíte, v tomto videu. Nalákáte tím své děti.

Už tak  špatně se dají přemluvit k tomu, aby jedly zeleninu za syrova. Vždyť bez ní by nemohl člověk žít. Jenže děti to jen stěží dokážou pochopit. Hrátkami se zdravými potravinami to půjde jako po másle.


Krátké video – návod zde: https://vid.me/87Y9

Zábavná závodní mrkev pro děti a ingredience pro výrobu 1 auta:

1 tlustá mrkev (a nať)
1 ks hadovka okurka nebo cuketa (asi 4 cm v průměru)
1 ředkev a nať

Dále budete potřebovat:
1 prkénko, 1 škrabka, 1 malý nůž, 1 meloun Baller, 1 jehly na rohlíky, 2 párátka

A tady je návod, jak na to:

Zeleninu důkladně omyjeme. Mrkev oškrábeme, nať odřízneme tak, že asi 3 cm necháme. To je na výfuk auta. Ve středu mrkve vydloubneme oválný výklenek, který bude sloužit pro sedadlo auta. Z okurky nakrájíme 4 plátky (to jsou pneumatiky). S jehlou na rohlíky provrtáme mrkev, pak  do ní dáme 1 párátko. Napíchneme na libovolném místě Gurkenrad. Z ředkvičky odřízneme listy, necháme jen malé stonky,  jsou jako Mohawk. Odřízneme kořen a vyřežeme obličej. Pak dáme do otvoru ovladač.

Tip č.1: Okurka musí mít malý průměr. Mohou být i malé cuketky, a proto jsou také vhodnější. Můžete je jíst stejně i syrové. Malé ředkvičky mají více zeleně, auto může také nosit klobouk z okurky. Kombinacím se meze nekladou.

Další video návody na:
http://www.urbia.de/magazin/gesundheit/ernaehrung/moehren-auto-gemuese-gibt-gas

TIP č. 2: Zdravé mlsání pro děti.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons