Lehká a vyvážená strava je životní výhra

ovoceToužíte celý život po sexy štíhlé postavě a nevíte, jak se k ní zdravě dopracovat? Závidíte všem hubeným ženám, které projdou kolem vás? Nejde vám do hlavy, jak si získaly a hlavně jak si udržují svou příjemně vypadající postavu? Myslíte si, že žijete zdravě?

Pravděpodobně jste na omylu. Pěkná figura souvisí s mnoha faktory a nejen s jídelními návyky.

Srovnejte si v hlavě, zda se stravujete v pravidelných intervalech. Je velice důležité, aby od sebe byly všechny chody vzdálené alespoň tři hodiny. Tato doba je alarmující. Pokud sníte něco, byť malého dříve, vaše tělo to nestačí zpracovat a nemá čas si odpočinout. A to je samozřejmě špatně. Na druhou stranu jsou dlouhé odmlky od jídla také zlé. Tělo strádá a má vysloveně hlad, který pociťujete sami na sobě. Zvykněte si tedy na pravidelné a svěží stravování. Jakmile toho dosáhnete, máte z poloviny vyhráno.

Uvítejte do života řád

Je váš celodenní kolotoč plný změn a nepravidelnosti? Chodíte spát jeden den se slepicemi a další ponocujete? To je také velice nevýhodná pozice pro váš životní rytmus. Můžete být tedy hodně unavení anebo naopak oplýváte spoustou energie. Snažte si držet pravidelný systém i v režimu spánku a tím spojeného posledního večerního jídla. Buďte trochu jako děti, ty mají také rády svůj rytmus.

Přemýšleli jste o svém jídelníčku? Vše se točí kolem jídla, které si připravujeme. Pokud se budete zbytečně přecpávat, určitě se to nemile projeví i na vaší postavě. Zdravý přístup k zelenině a ovoci, bio potravinám a nenáročným dávkám jídla několikrát denně, vám dokážou zaručit perfektní postavu. Jezte přiměřeně svému pocitu hladu. Člověk musí dostatečně jíst, aby si tělo nebralo ze svých zásob. To je špatně. Před spaním se příliš nepřejídejte nebo nejezte alespoň dvě hodiny před ulehnutím. Nezapomeňte, když máte na něco sladkého nebo slaného ohromnou chuť, dopřejte si to. Nemá cenu strádat a odbývat své chutě.

Sport je lékem na mnoho nemocí

Jste sportovci každým coulem nebo lenošíte doma na gauči a cpete se dobrotami? Patříte mezi lidi, kteří se sportu vyhýbají? To děláte velice špatnou věc. Nedostatečný pohyb a sedavá povolání jsou neštěstím pro lidský organismus. Tělo chřadne, tloustne a příbytek na váze je otázkou času. Někdy může být sportovní aktivita osvobozením a můžete jíst, co hrdlo ráčí. Nejlepším spalovačem tuků je běh, plavání nebo jízda na kole a rychlá chůze. Pokud se rádi milujte, také se můžete těšit na úžasné výsledky. Sex je příjemný a zdravý zároveň.

vodaVoda je dar od přírody

Dodržujte pitný režim, ale zase to příliš nepřehánějte. Spočítejte si, kolik vypijete tekutin denně. Káva a alkohol jsou nepočitatelné položky. Minerální nebo pramenitá voda či čaj a džusy, to je to pravé pro vaše tělo. Pokud se cítíte pomalí a trpíte častými bolestmi hlav, může za to nedostatečný pitný režim! Nesahejte hned po prášcích a raději se zamyslete nad tím, kolik toho za den vlastně vypijete. Nejzdravější složkou pro lidské tělo je obyčejná voda z kohoutku.

Odpočinkem naberete sílu

Přetěžujete se nadměrně těžkými pracovními nebo sportovními úkony? Jste maminka na plný úvazek a děti vás dokonale vyčerpávají? Oslabené a vyčerpané tělo potřebuje pravidelný odpočinek a vydatný spánek. Víte, jak se vám bude skvěle spinkat ve vyvětrané ložnici pod načechranou peřinou? Večerní relaxace a hra s dětmi je jednoznačně nejlepší příprava na spánek, který je přínosem pro váš organismus. Nejen noční odpočinek má svůj význam. I denní relaxace je velmi důležitým faktorem. Četba knihy nebo novin, příjemné nákupy bez dětí nebo schůzka s kamarádkou u kávy, to je idylka.

Nebuďte přehnaně upjatí a užívejte si svého života. Děti to mají jednoduché, skotačí a jsou šťastné maličkosti. Pokud jste mladí, sportujte a milujte se. Starší lidé si rádi odpočinou v křesílku nebo je potěší krátká procházka. Každý si musí najít chvilku pro sebe a stane se příjemnějším člověkem. Napjaté situace a stresové okamžiky ještě nikomu nepomohly k dlouhému a veselému životu. Naučte se ovládat své nervy a nehádejte se v jednom kuse. Pokud budete dodržovat správné stravovací, sportovní a relaxační návyky, nebudete mít na hádky čas.

Lákadla, která škodí

Nejhoršími ničiteli života jsou drogy, alkohol a cigarety. Myslíte si, že se bez kouření neobejdete? Zkoušeli jste již snad tisíckrát přestat? Tak to zkuste po tisící jedné a třeba to vyjde. Pokud se vám to podaří, stanete se šťastným člověkem. To platí i pro nadměrné užívání alkoholu. Ten vymývá lidské mozky a ničí osobnosti. Pokud se chcete stát troskou, tak pijte jako duhy. Najděte si ve svém životě řád a překvapte se vzrušujícími koníčky nebo poznejte novou lásku. Svět je plný příjemností a nových otevřených možností.

Buďte v pohodě a nenechte se ničím vytočit. Mnozí lidé řeší stresové situace přejídáním, a tím si ničí svou postavu i organismus. Pokud chcete být na dechberoucím světě mnoho let, vážně se zamyslete nad svým životním stylem. Od jídla, přes pohyb až k odpočinku. Práce vám neuteče, ale roky ano!

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons