Citrónový salát – sicilský (Insalata di limoni)

citron-salat-1Citrónový salát posiluje imunitu a čistí organismus a navíc je skvělý. Česnek a citrón se používají k očistě kloubů od solí a dalších usazenin, odvápnění krevního řečiště a pročištění organismu. Salát je zásadotvorný a díky česneku snižuje vysoký krevní tlak. Také má detoxikační účinky.

Citrónového salátu ze Sicílie…než se pustíme do přípravy

Pár užitečných informací o citrónu. Používá se  nejenom k jídlu a k přípravě salátu, ale i jako kosmetický prostředek.  Díky svým vlastnostem má na pleť stahující, tonizační a posilující účinky. Obsahuje velké množství vitamínu C, a tak je důležitý jednak pro zdravou kůži, ale i pro krásné dásně. Zároveň brání vzniku křečových žil. Obsahuje terpeny, které působí proti rakovině. Dále ještě draslík, limonen a kyselinu listovou.

Co jeho kamarád česnek? Chrání před virovými infekcemi a prospívá srdci. Dále odstraňuje cholesterol z těla, čistí játra, pomáhá při tvorbě nových buněk. Je velmi užitečným prostředkem pro lidský organismus na zvýšení imunity. Obsahuje vitamín B6, C, vápník, síru, s-allylcystein.

TIP: Znáte lázeň z česneku? Zkuste to! Prolistujte hlavičku česneku a zůstaňte ve vaně 15 minut. Pomáhá na zmírnění artritidy. Teď pojďme na přípravu citrónového salátu.

Citrónový salát  – sicilský – ingredience pro přípravu:citron-salat-2

1 velký neošetřený citrón (nejlepší je druh Cedrát, má tlustou slupku)
1 svazek petržele nebo máty
olivový olej, extra panenský
25 cl vody nebo 1/2 skleničky
2 stroužky česneku
sůl

Jak si citrónový salát vylepšit? Kdo má rád pálivé, může si přidat nadrobno nasekanou chilli papričku.

Příprava citrónového sicilského salátu:citron-salat-3

Citrón rozkrojíme na půlky a následně vymačkáme trochu šťávy. Oloupeme žlutou kůru a zbytek oloupaného citrónu nakrájíme na malé kousky. Poté smícháme s nasekanou petrželkou, česnekem (nasekaný nebo drcený) a vodou. Přidáme olivový olej a podle chuti osolíme. Citrónový salát můžete dát na chvilku do lednice, aby se proležel. (V Sicílií se k tomu jí na malé kousky nakrájené bílé pečivo).

Přejeme Vám dobrou chuť!

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons