Jak nalákat i zbytek rodiny na živou stravu

rodina-vitarianstviJestliže žijete sami, pak je živá strava pouze vaše rozhodnutí a okolí o něm nemusí mít tušení. Jenže pokud máte rodinu, manžela i děti, či žijete ještě s někým ve společné domácnosti, pak mnohdy není snadné, obzvlášť partnerovi vysvětlit, proč jste se na živou stravu rozhodli a vůbec nejsložitější je partnera přijmout k tomu, aby syrovou stravu zkusil také.

Jak nalákat i zbytek rodiny na živou stravu

Vždy se držte svého příkladu a toho, co právě vás tak nějak přimělo k tomu, abyste o živé stravě začali uvažovat a následně se na ni také dali. To je vždy ten nejvhodnější příklad, protože pak máte v zásobě několik chytrých a pravdivých argumentů, které ihned můžete „vytasit“, bude-li partner něco namítat.

Demokracie je zde

Důležité je však pamatovat na to, že rozhodnutí musí udělat sám partner, či kdokoli z rodiny sám za sebe. Neleze někoho k této formě stravy nějak nutit, protože to vede k tomu, že bude stejně podvádět a to je pak zcela zbytečné. Kdo se pro živou stravu rozhodne, prostě k tomu musí mít důvod a je na vás, abyste takové důvody lidem, s vámi žijících poskytli.

Vitariánství na zkoušku

Lidé obvykle váhají, zda mají se živou stravou začít a potřebují se nějak přesvědčit, že je to prostě správná cesta. To, že jim ukážete příklady lidí, nebo budou moci i na vás samotných pozorovat, že vitariánství byl správný krok ve vašem životě, je dost možné, že je to přiměje se také na tento způsob stravování se dát. Jenže i tak mohou mít pochyby, zda to zvládnou. V takovém případě je můžete přesvědčit o tom, že lze vitariánství pouze zkusit na dva měsíce.

Dočasné nebo trvalé?

Tak začalo spousta lidí a někteří se takového tempa drží dodnes, že se vitariánství věnují pouze dva měsíce. Začnou klasickým půstem a pokračují dále, jak je běžné. Jejich tělo se očistí, zbaví nemocí i hněvu a získají novou sílu. Naopak se zbaví nějakých tuků navíc a posléze opět přejdou na běžnou stravu. Ze zkušeností však takoví lidé po čase, anebo hned stejně přechází na plnou živou stravu.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons