Co může do mixéru? Ovoce, zelenina či bylinky

smoothies-ovocneŽivá strava, obecně známá jako vitariánství a po světě nazvána „RAW food“ je formou životního postoje, nejen stravováním. V poslední době její popularita stoupá a to nejen díky tomu, že právě prostřednictvím živé stravy mnoho ladí rapidně a trvale shodilo nadbytečná kila, ale také proto, že se jedná o způsob, jak své tělo zbavit řady nemocí.

Zdraví prospěšný postup

V minulosti, kdy byli lidé zvyklý konzumovat spíše syrovou stravu, netrpěli na řadu nemocí, rakoviny obzvlášť. Z tohoto, mimo jiné vychází i vitariánství, tedy způsob stravování se za konzumace pouze a výhradně syrové stravy.

Příprava jídel

Samozřejmě neustálé pojídání pouze syrových plodů není až tak „zábavná“ a po čase se stane dosti fádní. Jenže není pravdou, že jedině čerstvé plody, nijak neupravené je možno jíst. Hodně osob, které se dali na vitariánství, tak často používá mixér a ovoce, zeleninu spolu s ořechy, semínky či bylinkami mixují. vytváří např. různé druhy ovocných a zeleninových smoothie.

Nové chutě

Díky tomu tak přijdou na řadu nových chutí a dokonce i pokrmů. Stačí rozmixovat jisté plody a dochutit je dle možností a samozřejmě vlastní chuti. Překvapí vás, kolik různých možností taková syrová strava nabízí. Je to až neskutečné a překvapivé, co jste doposud neznali. Mnoho lidí si tak na vitariánskou stravu zvyklo a neumí si představit, že by se v budoucnu měli stravovat jinak.

Do mixéru

Vhodné je se poradit, nebo inspirovat, a pokud budeme s mixováním jednotlivých plodů experimentovat, je nutné jít na to pomalu a tak nějak postupně. Například mango, jahody, banán i broskev. To všechno rozmixovat spolu může být chutné, ale i nemusí. Proto zvolte cestu postupného přidávání, abyste zbytečně nepřekombinovali. Z toho vznikají ať už čistě ovocné nebo kombinované nápoje smoothies.

Vitamínová bomba

Právě díky mixéru, tedy mixování syrové stravy získáte lahodnou vitamínovou bombu. Každý plod, ať ovoce nebo zelenina obsahuje plno vitamínů i minerálů a dalších potřebných látek a přitom jednotlivé plody více či méně těchto látek. Vhodnou kombinací, tak získáte naprosto dokonalou vitamínovou bombu – koktejl na hubnutí smoothie pro vaše tělo.

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons