Pomocníci v domácnosti díl 2

susickaPřístroje, které jsou zapotřebí třeba: mixer, sušička (ovoce, houby …), krabičky, strouhadlo, klíčidlo, spiralizér, kuchyňsky robot, speciální nože na bylinky nebo nůžky. Prostě vše na zpracování.

Pomocníci v domácnosti aneb jak si zjednodušit práci v kuchni

V kuchyni pomůže složitý robot i jednoduchá škrabka

Potřebuje vegetarián, vegan či vitarián nějaké speciální nástroje nebo přístroje do domácnosti? Ano i ne. Geniální vymoženosti moderní techniky dokáží zjednodušit a zpříjemnit práci v kuchyni, nejsou ale nezbytně nutné. Mnozí vegetariáni, vegani či vitariáni si vystačí s obyčejnými nástroji, které používaly už naše babičky a navíc je i upřednostňují, protože po přípravě pokrmů nemusejí umývat tolik nádobí.

Kuchyňské roboty:

Dokáží mnohé: mixovat, mísit, mlít, šlehat, hníst, strouhat, lisovat…

Moderní vychytávky

Roboty jsou více robustní než v minulosti, jsou stabilnější – mají zpevněné podstavce, nádoby jsou tužší a ovládání je mimořádně jednoduché. Nejnovější kuchyňské roboty můžete navíc vyčistit v myčce na nádobí.

Sušičky:

Hit posledních sezón. Umí dokonale vysušit ovoce, zeleninu, houby i bylinky. Liší se počtem sušících sít (ve vrstvách nad sebou – může jich být například až devět) a plátů (pro sušení menších kousků).

Moderní vychytávky
Co nejtišší chod a především oddělené sušící prostory, ve kterých můžete sušit současně například jahody a houby (a nemísí se jejich aroma).

mixerMixery:

Ty nejnovější mixery bývají většinou už jen tyčové, tedy maximálně jednoduché, kompaktní a nezabírající místo. Důraz je kladen na jejich snadné mytí. Samozřejmostí je několik rychlostí a druhů zasunovacích sekacích nožů.

Moderní vychytávky
Extra silný motor (s výkonem například 700 Watů).

Veggiefino:

Veggiefino je praktický kuchyňský pomocník, díky kterému si doma snadno a rychle připravíte rostlinné mléko z ořechů, rýže nebo konopných semínek.

Moderní vychytávky
K přípravě rostlinného mléka potřebujete kromě Veggiefino i tyčový mixér, ingredience a příprava trvá cca 5 minut času.

Struhadla:

Bývají často multifunkční. Umí krájet, strouhat i plátkovat. Dokáží podivuhodné věci: vytvářejí z ovoce či zeleniny, vlnky, třásně, květy…

Moderní vychytávky
Struhadla se již vyrábějí i obousměrná. Některá se prodávají v kombinaci s praktickou dózou, která zachycuje odletující ovoce, zeleninu… Struhadla v tzv. závěsném programu si můžete zavěsit vedle sebe na tyč.

nuz-kolebkaSpeciální nože na bylinky:

Nejpopulárnější je tzv. kolébka. Jde o nůž, který naseká bylinky.

Moderní vychytávky
Speciální nože na bylinky bývají často keramické (nezanechávají kovovou pachuť). Pozor: keramické nože bývají ale poměrně křehké.

Spiralizér:

Spiralizér (někdy nazvaný spirulizér) se používá na v7robu špaget jako špagetovač. Je perfektním doplňke do kuchyně na výrobu nudlí a špaget ze zeleniny nebo ovoce. Na jakou zeleninu nejčastěji? Brambory, cukety, mrkve, cibule, sladké brambory, daikon, ředkvičky, řepu atd. Recepty, jak připravovat špagety najdete v receptech.

Moderní vychytávky

M8 tři rychle a snadno vyměniteln0 nože, se kterými můžete se spiralizérem rychle, zdravě a jednoduše vytvořit svá oblíbená jídla pro rodinu a přátele. Další výhodou je velmi rychlá příprava a dokonce ho lze mýt i v myčce.

Klíčidlo

Klíčidlo je dokonalým pomocníkem pro klíčení obilovin a semen. Automatický systém velmi usnadňuje jejich pěstování. O vše podstatné postará samo. Suchá semena jsou zásobárnou bílkovin, minerálních látek, stopových prvků, vitaminů a enzymů. Při klíčení semen se tyto látky aktivují a mnohonásobně se zvyšuje jejich obsah. Naklíčená semena jsou tak jedinečným zdrojem živin, který je chutný, levný a dostupný po celý rok.

Moderní vychytávky

Stačí naplnit spodní nádobu klíčidla vodou a na síto nasypat vybraná semena, obiloviny či luštěniny. Pro bohatý přísun vody se přibližně každých 15 minut spustí kropící mechanismus. Tímto způsobem zavlažování Vám klíčky vyrostou během 5 dnů do velikosti přibližně 8 cm, s párem zelených lístků. V této podobě jsou nejvýživnější! 🙂

Sušička:

Sušička ovoce pomáhá odstraňovat vody z ovoce pomocí nepřetržité cirkulace horkého vzduchu, jehož teplota je regulována termostatem. Lze ji využít pro širokou paletu nejrůznějších potravin, které si tak uchovají vysokou hodnotu živin včetně enzymů. Výhodou sušičky je časový spínač, který umožňuje nastavit dobu sušení podle přiloženého návodu. Zejména pro vitariány je velmi důležitým pomocníkem hlavně v létě pro zimní zásoby vitamínů, mlsání a přípravy různých dortů. Sušičku doporučuji i odborníci na živou stravu. Manipulace s ní je velmi jednoduchá.

Show Buttons
Hide Buttons