Co všechno může do mixéru?

Spousta začátečníků v oblasti kuchyně si láme hlavu nad tím, co vlastně jde či nejde dát do mixéru. Mixér je naštěstí v našich domácnostech velmi používaný přístroj, který ledacos zvládá a také ledacos při přípravě lahodných pokrmů usnadní. Leckdo by dokonce mohl z vlastní zkušenosti říci, že rozmixovat jde prakticky skoro všechno.

Co všechno patří do mixéru

Ovoce, zelenina (i kořenová) či drcený led. To vše váš mixér dokáže zvládat. Záleží však na tom, jak silný váš mixér je (jaký má výkon). Měl by však bez větších problémů zvládat i „rozsekání“ vlašských oříšků. Obvyklé značky mají raději zpracovávání surovin již alespoň z části změklých. Povařené brambory, mrkev, jablka a další podobné příklady.

Některé ponorné mixéry dokáží zdolat i uvařené kousky masa, což dozajista ocení maminky s malými miminky (příprava domácích příkrmů). Totéž by se dalo říci i o lidech, jež jsou nuceni konzumovat potraviny spíše v tekutém stavu, v případě seniorů, kteří nemají příliš v oblibě „umělý chrup“. Polévky, smoothies, pomazánky, míchané nápoje,  drcení ledu a mnohem mnohem více. Obecně lze říci, že mixér míchá, drtí, hněte a tvoří úžasné lahodné pokrmy a nápoje, které lze ve vaší kuchyni s troškou fantazie vykouzlit.

Co nepatří do mixérumixer

Rozhodně do mixéru nepatří hračky ani kovové kousky, jež objeví nápaditost vašich ratolestí. A to hlavně u klasických nádobových mixérů. Tvrdší kousky zeleniny mu také příliš nesvědčí, ale pokud má silný výkon, zvládne i to.

Mixovat se dá opravdu skoro vše. Proto je mixér velmi oblíbený a téměř několikrát denně využívaný ve vaší kuchyni. Je skladný (tyčový i klasický), snadno omyvatelný a dá se lehce přihodit i do zavazadel při cestování. Je však potřeba vyzkoušet, co právě ten váš typ mixéru snese. Pokud se něco neulomí, neztupí nebo „nepřiškvaří“ přetížením elektrických obvodů, nemusíte mít strach z neúspěchu. Na mnoha internetových portálech najdete mnoho lahodných pokrmů i nápojů, které lze za pomoci mixéru vyčarovat.

Kdo by nemiloval chuť zmrzliny z rozmixovaných zahradních plodů (jahody, rybíz, hrušky i jablka)? Pak nastal ten správný čas na dovybavení vaší kuchyně.

Před koupí pořádného mixéru, se rozhodněte kolik chcete investovat a co v něm budete mísit. Existuje spousta produktů, které umí spoustu věcí, ale koupit jeden dražší výrobek, který umí vše a zabere méně místa, je jasně rozumnější a praktické. Pokud nechcete investovat tisíce, vyzkoušejte jednodušší varianty mixérů, které míchají zeleninu a ovoce, což patří bez pochyby k nutnosti vitariána.

Mixér je zlatý důl zdravého životního stylu, ale nesmíme zapomenout na odšťavňovač a sušičku ovoce. Vybavte si svoji kuchyň kvalitními produkty a začněte žít zdravě, chytře a aktivně!

Sušička ovoce

Sušička ovoce je nutností pro každého vitariána. K dostání je v různých velikostech a výkonech. Se zabudovaným časovačem budeme mít o sušení přehled. Několikahodinová cirkulace teplého vzduchu nepřekračující stanovenou teplotu, ovoce dokonale vysuší. Zachovejte své stravě cenné enzymy levným a zdravým způsobem. Nespokojte se s málem a pořiďte si praktické klíčidlo. Automatické klíčidlo usnadňuje pěstování. Spodek nádoby stačí zásobit vodou a vrch doplnit obilovinami, luštěninami či semínky. Pojídejte zdravé produkty z vlastní produkce.

Show Buttons
Hide Buttons