Bílé ovoce a zelenina – barvy

bile ovoce a zeleninaBílé ovoce, zelenina a přísady – účinky na zdraví a psychiku, rady

Bílé ovoce a zelenina
Chřest, česnek, liči, čekanka, fenykl, ředkvičky, květák, celer, křen, žampión, čínské zelí, grapefruit, pórek, arašídy, kaštany, topinambur

Bílou jídelní barvu charakterizuje svatá hostina představující léčení jídlem.
Bílá barva by měla přinést štěstí a blahobyt. Kdysi bylo posvátné jídlo, které bylo připraveno výhradně s bílými obětními zvířaty, symbolem vděčnosti a oddanosti.  Dnes konzumujeme reprezentativní bílé oplatky, jako symbol víry a známe také bílý svatební dort. Bílá barva symbolizuje sváteční a drahocenné chvíle. Působí vyrovnaně a božsky. Ladí ke všem ostatním barvičkám a dokonale je harmonizuje.

Symbol všeho dobra

Bílá je barva čistoty, nevinnosti a dokonalosti. Bílá barva vnáší do prostoru čistotu a jasnost, pomáhá otevření vyšší úrovně vědomí a podporuje čistící a detoxikační procesy. S bílou barvou nic nezkazíme. Je to zlatá střední cesta mezi pestrými anebo tmavšími barvami. Je uklidňující a unikátní. Patří mezi světlo všech známých barev. Rozjasní a rozjaří tmu v životě. Chutě bílého ovoce i zeleniny jsou nevšední a střídmé.

Bílá zelenina je považována za diuretikum (odvodňující např. chřest), také dělá pleť krásnější. V bílé barvě jsou zahrnuty všechny barvy. Proto můžete klidně jíst bílé ovoce a zeleninu, pokud si nejste zcela jisti, jakou barvu budete potřebovat.

Tyto potraviny obsahují bílé rostlinné barviva

Zelenina: chřest, květák, kozí brada, cibule, ředkvičky, česnek, pór /pórek, žampión, čínské zelí, čekanka, fenykl, celer, pastiňák, tuřín, petrželový kořen, topinambury
Ovoce a plody: kokos, liči, atd.
Koření a přísady: mořská sůl, křen, jmelí, řebříček, hloh, bezový květ

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons