Chia semena

Šalvěj hispánská rostoucí především v jižní Americe nabízí člověku skvosty chia. Základní účinek těchto semen je úžasný. Při pravidelné konzumaci alkalizují malá semínka tělo a obohacují jej o cenné živiny. Orgány jsou chráněny obsahem semen Chia, taky posilují jejich funkce. Chia semena poskytují mnoha pokrmům krémovou strukturu a tělo nabijí cennou energií.

Chia semena  – ihned si je zamilujetechia

Chia semena obsahují především vzácné antioxidanty, bílkoviny, vlákninu a omega 3 mastné kyseliny. Kombinace těchto zdraví unikátních látek značí ohodnocení super zdravé potraviny. Delikatesní a silné účiny chia semen znali už stačí Mayové a Aztékové. Maličká černá i bílá semínka chutnají po ořechu. Přidáním těchto drobnůstek do jídla si zajistíme skvělé a pevné zdraví. Energetická bomba dopřává tělu dokonalou hydrataci. Tohoto využívají hlavně běžci a jiní sportovci. Dodají si energii a maximální vytrvalost.

Pro tělo se blahodárné účinky chia semen nedají popsat

Ledviny, játra, plíce i žlučník fungují s těmito semínky na jedničku. Pyšní se i protizánětlivým a hojícím účinkem. Pravidelným užíváním si zpevníme nejen imunitu, ale i nervy. Snižují riziko diabetu a vypuzují cholesterol z těla ven. Oblíbili si je nemocní Alzheimerovou chorobou.  Tyto historicky významné antioxidanty zlepšují paměť. Posilují srdíčko, cévy a vytvářejí kvalitní buňky. Obsahují i vitamíny skupiny B, C a A, draslík a mangan. Chia semínka se hodí do každého jídla anebo jen tak. Nakoupit si je můžete i v našem e-shopu.

Důležité nutriční informace (na 100 g):

Železo – 20%
Vápník – 20%
Vitamin A – 10%

Vložit příspěvek

Show Buttons
Hide Buttons